Witam, skoro tutaj trafiłeś to na pewno szukasz informacji na temat
"Jak zarobić pieniądze przez internet?".

Znajdziesz u nas odpowiedzi na pytania "Jak łatwo zarobić pieniądze?" i "Jak zarobić duże pieniądze?". Na podstronach naszego serwisu znajdziesz treści które opisują jak pozycjonować i katalogować strony internetowe aby zajmowały wysokie miejsca w wyszukiwarkach. Zarabianie w internecie to obszerny temat który warto zgłębić dla dobra własnego portfela.


Menu

Wyszukaj

Konto użytkownika


zaloguj na stałe.
przypomnij hasło
darmowa rejestracja

Reklama

Porównanie darmowej poczty dla internautów.

Do porównania serwisów oferujących bezpłatną pocztę zmusiły nas ostatnie wydarzenia dotyczące maili które giną w otchłani internetu nigdy nie docierając do adresata. Jeszcze bardziej przykrą sytuacją jest gdy zapisujemy się do newslettera który miał nam przekazywać ciekawe a czasem też potrzebne informacje, niestety z pewnych powodów technicznych maile są odbijane z powrotem do nadawcy lub jest tylko przysyłana informacja że mail nie zostanie dostarczony pod żądany adres. Podczas naszego porównania przeanalizujemy doświadczenia z czterema potęgami które dzielą się w Polsce rynkiem darmowych usług pocztowych. W Polsce największymi dostawcami darmowych kont pocztowych są portale takie jak Onet, WP oraz O2. Od 2006 roku do tej grupy dołączył Gmail - produkt Google powstały w październiku 2005 r. i od tamtej pory zdobył wielu użytkowników na całym świecie również i w Polsce.

Onet.pl

W skrócie
Pojemność konta do 1 GB
wielkość otrzymanej wiadomości do 10 MB.
Brak reklam dołączanych
do wysyłanych listów.
Inteligentny OnetAntySpam
i skaner antywirusowy
Jeśli chodzi o otrzymywanie wiadomości to serwis praktycznie bez problemowy. Jedynym jego słabym punktem jest mail serwisowy. Jeśli na ten pozornie zwykły adres przyjdzie mail od serwisu internetowego a osoby obsługujące dana skrzynkę nie zamawiały żadnych wiadomości z tego serwisu, IP danego serwera jest blokowane dla kont Onet. To oznacza że do czasu interwencji administratora serwera nie będą dostarczane wiadomości z danego IP.

WP.pl

 • skaner antywirusowy
 • ochrona antyspamowa
 • 3gb pojemności konta
Były swego rodzaju problemy z dostarczaniem maili na serwery WP ale obsługa szybko sobie radzi z takimi problemami. Zazwyczaj w kilka godzin naprawiają zgłoszoną usterkę. Niestety dokleia reklamy do wiadomości.

Gmail.com
 • Osobny folder na spam.
 • Przejrzysta lista mail.
 • Wyszukiwarka operująca po tytułach nadawcy oraz tekście wiadomości.
 • Brak ograniczeń powierzchni konta
Serwis nie posiada portalu samego w sobie, to platforma poświęcona tylko w celu dostarczania darmowego konta pocztowego dla wszystkich użytkowników internetu. Osobiście uważam że parametry konta oraz sposób rozprawiania się ze spamem jest optymalny dla wszystkich użytkowników. To najlepsze konto e-mailowe jakie kiedykolwiek posiadałem.

o2.pl
 • 10gb pojemności.
 • 100mb załącznika
 • ostatnio wprowadzona wyszukiwarka
 • ściąganie poczty z 5 sub kont
 • brak reklam w wiadomościach
 • AntySpam i AntyVir
Ogólnie parametry są godne uwagi, jednakże obsługa serwisu działa w dość opieszały sposób. Systemy anty spamowe działają dość dziwnie. Przybliżę jeden z przypadków, przekierowałem adres admin@domena.pl na pocztę o2.pl i niestety każdy list który był wysyłany na admin@domena.pl nie został przekazany, po kontakcie z administracją okazało się ze takie maile przekierowane są automatycznie traktowane za spam, mimo iż wpisałem IP i adres na białą listę maile nadal nie przychodziły a obsługa serwisu nic nie umiała na to poradzić, po trzech tygodniach walki z serwisem straciłem nadzieję i przekierowałem pocztę na Gmail. Podobne problemy z obsługą serwisu można przejść przy prawie każdym problemie. Jednym z najgorszych problemów jest znalezienie powodu odbijania maili z serwera o2.pl w odpowiedzi można dostać dość nie zrozumiałą informację od zdalnego serwera która nas informuje że maile z danej domeny/adresu IP nie będą dostarczane do użytkowników o2.pl. Obsługa albo nie chce albo nie potrafi usunąć usterek.

Podsumowanie.Jako najlepsze darmowe konto pocztowe, po porównaniu parametrów, kontakcie z obsługą oraz szybkością ich reakcji na problemy użytkowników wybieram konto 1.Gmail.com następne miejsce przyznaję 2.Onet.pl kolejne przed ostatnie miejsce 3.WP.pl no i czerwona latarnia 4.o2.pl, niestety mimo dobrych parametrów konta, problemy z obsługą i anty spamem skutecznie wyeliminowały ten serwis z wyścigu o pierwsze miejsce.

2008-01-19 21:12:57 - wariat